Szczecińskie linie turystyczne w roku 2006
Uruchomienie ogólnodostępnych linii turystycznych: tramwajowej 0 i autobusowych 50 i 100, obsługiwanych taborem historycznym
lipiec i sierpień 2006 r.
Tramwajowa linia turystyczna 0
Uruchomienie ogólnodostępnej tramwajowej linii turystycznej o numerze 0, obsługiwanej taborem historycznym.
Na linii turystycznej 0 obowiązują wyłącznie bilety specjalne emitowane przez MZK Szczecin. Bilety są do nabycia u konduktora w wagonie. Ceny biletów: 3 zł (normalny) oraz 2 zł (ulgowy).
Terminy kursowania tramwajów na linii turystycznej 0 w roku 2006:
- 25 czerwca
- 2, 9, 16, 23, 30 lipca
- 6, 13, 20, 27 sierpnia
Obsługa taborowa linii turystycznej 0 w roku 2006:
- 25.06.2006 r. – skład wagonów 4N1+4ND1 (nr 293 i nr 343) z 1962 r. i 1958 r.
- 2.07.2006 r. – wagon N (nr 167) z 1954 roku
- 9.07.2006 r. – dwukierunkowy wagon 4N (nr 216) z 1956 roku
- 16.07.2006 r. – skład wagonów 4N1+4ND1 (nr 293 i nr 343) z 1962 r. i 1958 r.
- 23.07.2006 r. – wagon N (nr 167) z 1954 roku
- 30.07.2006 r. – dwukierunkowy wagon 4N (nr 216) z 1956 roku
- 6.08.2006 r. – skład wagonów 4N1+4ND1 (nr 293 i nr 343) z 1962 r. i 1958 r.
- 13.08.2006 r. – wagon N (nr 167) z 1954 roku
- 20.08.2006 r. – dwukierunkowy wagon 4N (nr 216) z 1956 roku
- 27.08.2006 r. – skład wagonów 4N1+4ND1 (nr 293 i nr 343) z 1962 r. i 1958 r.
0 | Odjazdy z Bramy Portowej: 14:30 16:00 |
Brama Portowa – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – Matejki – pl. Rodła – al. Piłsudskiego – pl. Grunwaldzki – pl. Sprzymierzonych – al. Wojska Polskiego – Zajezdnia Pogodno – al. Wojska Polskiego – Wawrzyniaka – al. Bohaterów Warszawy – Jagiellońska – al. Piastów – pl. Kościuszki – al. Piastów – al. Powstańców Wlkp. – Smolańska – Chmielewskiego – Kolumba – Nabrzeże Wieleckie – Wyszyńskiego – Brama Portowa. |
Nazwy przystanków | Godziny odjazdów | ||
---|---|---|---|
BRAMA PORTOWA | 14 30 | 16 00 | |
Plac Żołnierza Polskiego | 14 32 | 16 02 | |
Plac Rodła | 14 38 | 16 08 | |
Plac Grunwaldzki | 14 40 | 16 10 | |
Plac Sprzymierzonych | 14 41 | 16 11 | |
Zajezdnia Pogodno | 15 00 | 16 30 | |
Bohaterów Warszawy | 15 12 | 16 42 | |
Plac Kościuszki | 15 16 | 16 46 | |
Pomorzany | 15 30 | 17 00 | |
Dworzec Główny PKP | 15 38 | 17 08 | |
BRAMA PORTOWA przyj. | 15 44 | 17 14 |
Autobusowe linie turystyczne 50 i 100
Uruchomienie ogólnodostępnych autobusowych linii turystycznych o numerach 50 i 100, obsługiwanych historycznym autobusem Jelcz 043 przez SPPK.
Na liniach turystycznych 50 i 100 obowiązuje Cennik opłat za przejazdy pojazdami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, na podstawie stawek obowiązujących dla linii zwykłych dziennych.
Terminy kursowania autobusów na liniach turystycznych 50 i 100 w roku 2006:
- 2, 9, 16, 23, 30 lipca
- 6, 13, 20, 27 sierpnia
50 | Odjazdy z Bramy Portowej: 14:30 16:00 |
Brama Portowa – plac Brama Portowa – aleja Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego – Trasa Zamkowa im. Piotra Zaremby – Gdańska – Estakada Pomorska – Gdańska – Hryniewieckiego – Rybnicka – Bytomska – Energetyków – Most Długi – Nabrzeże Wieleckie – Jana z Kolna – Admiralska – Wały Chrobrego – Zygmunta Starego – Henryka Pobożnego – Małopolska – plac Hołdu Pruskiego – plac Żołnierza Polskiego – aleja Jedności Narodowej – plac Lotników – aleja Jedności Narodowej – plac Grunwaldzki – aleja Jedności Narodowej – Felczaka – Odrowąża – Szymanowskiego – Moniuszki – Skargi – rondo Giedroycia – aleja Wyzwolenia – Słowackiego – Pawła VI – Arkońska – Spacerowa – aleja Wojska Polskiego – Ostrawicka – Przybyszewskiego – Bałuckiego – plac Wujka – Solskiego – aleja Wojska Polskiego – Zaleskiego – Wyspiańskiego – Monte Cassino – Wielkopolska – plac Sprzymierzonych – aleja Piastów – plac Kościuszki – aleja Piastów – Narutowicza – plac Dziecka – Kopernika – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – Dworcowa – Nowa – Nabrzeże Wieleckie – Wyszyńskiego – Brama Portowa. | |
100 | Odjazd z Polic Rynku: 13:40 |
Police Rynek – Grunwaldzka – Kołłątaja – Mazurska – Piłsudskiego – Wyszyńskiego – Siedlice – Leśno Górne – Pilchowo – Szczecin: Zegadłowicza – Głębokie – aleja Wojska Polskiego – plac Sprzymierzonych – plac Zgody – plac Zwycięstwa – plac Brama Portowa – Dworcowa – Nowa – Nabrzeże Wieleckie – Wyszyńskiego – Brama Portowa (z powrotem: Brama Portowa – al. Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego – plac Hołdu Pruskiego – Matejki – plac Rodła – aleja Piłsudskiego – plac Grunwaldzki – aleja Piłsudskiego – plac Sprzymierzonych). | |
Odjazd z Bramy Portowej: 17:28 |
Linia 50 | |||
---|---|---|---|
Nazwy przystanków | Godziny odjazdów | ||
BRAMA PORTOWA | 14 30 | 16 00 | |
Teatr Współczesny nż | 14 47 | 16 17 | |
Plac Grunwaldzki nż | 14 52 | 16 22 | |
BRAMA PORTOWA przyj. | 15 29 | 16 59 |
Linia 100 | |
---|---|
Nazwy przystanków | Godziny odjazdów |
POLICE RYNEK | 13 40 |
Osiedle Chemik | 13 46 |
Głębokie | 14 00 |
BRAMA PORTOWA przyj. | 14 20 |
Z powrotem | |
BRAMA PORTOWA | 17 28 |
Plac Rodła | 17 32 |
Głębokie | 17 45 |
Osiedle Chemik | 17 59 |
POLICE RYNEK przyj. | 18 05 |
Opracowanie: Robert Łubiński