Autobusem nad Zalew 2008

Przejazd specjalny autobusem MAN NG312

14 września 2008r.

W niedzielę 14 września 2008 roku wybraliśmy się po raz kolejny na autobusową wycieczkę do Nowego Warpna. Tym razem nasz wybór padł na autobus MAN NG312 o numerze taborowym 751, należący do Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Policach.

Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 11:00 na pętli Police Osiedle Chemik. Z Polic tradycyjnie pojechaliśmy przez Trzeszczyn i Tanowo do Dobieszczyna, a potem wąską asfaltową drogą przez las prosto do Nowego Warpna. Po krótkim postoju w centrum tego miasteczka, udaliśmy się po raz pierwszy w historii naszych autobusowych przejazdów specjalnych do pobliskiego Podgrodzia. Po fotostopie na tamtejszej pętli autobusowej, a następnie po drugim, dużo ciekawszym fotostopie na polu w towarzystwie pasących się krów, ruszyliśmy w drogę powrotną do Polic. W drodze powrotnej tradycyjnie zahaczyliśmy o Trzebież i Jasienicę.
Przejazd odbył się w kameralnej i wesołej atmosferze. Była na nim obecna niewielka liczba osób, co ostatnio rzadko się zdarza na naszych imprezach. Tym bardziej więc każdy z uczestników miło zapamięta tę wycieczkę, kończącą tegoroczne lato.

Tekst i foto: Robert Łubiński