Zagłosuj na zlot zabytkowych autobusów na Wałach Chrobrego!

Szanowni Państwo!

Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprasza do wsparcia naszego projektu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

W tym roku po raz kolejny startujemy z projektem remontu Volvo B10MA, będącego wizytówką komunikacji autobusowej w Szczecinie na przełomie wieków. To właśnie w drugiej połowie lat 90. XX wieku do Szczecina przybyło łącznie 80 pojazdów tego typu, w dwóch partiach po 40 pojazdów. Zrewolucjonizowało to podróżowanie autobusami po Szczecinie.

W tym roku projekt został rozszerzony o zlot zabytkowych autobusów, w ramach obchodów jubileuszu 95-lecia komunikacji autobusowej w Szczecinie, który odbędzie się na Wałach Chrobrego i stanowić będzie nie lada atrakcję dla mieszkańców miasta, a także przyjezdnych na to wydarzenie turystów z Polski i zagranicy. Z tego też względu w tym roku nasz projekt został przeniesiony na listę projektów dzielnicowych obszaru „Stare Miasto, Nowe Miasto, Miedzyodrze – Wyspa Pucka”.

W 2019 roku wraz ze szczecińskimi firmami komunikacyjnymi mieliśmy przyjemność zaprosić na jubileusz 140-lecia komunikacji miejskiej w Szczecinie, podczas którego odbył się m.in. zlot zabytkowych autobusów. Ówczesny budżet imprezy pozwolił na przyjazd jedynie 5 pojazdów zabytkowych, co w połączeniu z pojazdami zgromadzonymi przez pasjonatów działających przy Szczecińskim Towarzystwie Miłośników Komunikacji Miejskiej pozwoliło na zgromadzenie 9 autobusów zabytkowych w jednym miejscu. Tym razem zakładany budżet imprezy pozwoli na zaproszenie kilkunastu różnych pojazdów spoza Szczecina.


Serdecznie zachęcamy do oddawania głosów w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2023 na nasz projekt pod nazwą:

„Zlot zabytkowych autobusów z okazji jubileuszu 95-lecia komunikacji autobusowej w Szczecinie”

Nasz projekt ma numer 7 i znajduje się na liście projektów dzielnicowych obszaru „Stare Miasto, Nowe Miasto, Miedzyodrze – Wyspa Pucka”

Szczegółowe informacje na jego temat dostępne są pod adresem:
https://sbownioski.szczecin.eu/projekt/924


Informacje dotyczące głosowania:

Głosowanie odbędzie się w terminie 29.11 – 13.12.2022 r.

Głos może oddać każdy mieszkaniec Szczecina, posiadający numer PESEL, bez względu na wiek. Nie trzeba być pełnoletnim, nie trzeba być zameldowanym w Szczecinie.

Głosowanie na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego odbywa się w formie elektronicznej lub papierowej.

Każdy Mieszkaniec dysponuje 5 głosami, w tym trzema głosami na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy. Głosowanie na projekty lokalne nie jest ograniczone miejscem zamieszkania.

Szczegółowe informacje dot. głosowania mogą uzyskać Państwo na oficjalnej stronie internetowej Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego – https://sbo.szczecin.eu.


W tym roku zwracamy się również z prośbą o wsparcie finansowe kampanii reklamowej naszego projektu. W tym celu otworzyliśmy specjalną zrzutkę internetową. Ponadto w naszym sklepie internetowym z gadżetami wypuściliśmy specjalną linię gadżetów nawiązującą do wspólnej walki o zabytek.

Wsparcie naszej tegorocznej kampanii jest bardzo istotne, ponieważ w przyszłym roku zmienia się formuła Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i najprawdopodobniej projekty tego typu nie będą już mogły być procedowane. Obecna edycja SBO jest więc ostatnią szansą na zdobycie pieniędzy na remont autobusu Volvo B10MA w perspektywie najbliższych kilku lat, dlatego tak ważna jest wygrana naszego projektu w tegorocznej edycji. W tym celu serdecznie prosimy o wsparcie finansowe w postaci wpłaty na „zrzutkę” bądź zakup gadżetów w naszym sklepie internetowym. Całkowity zysk z gadżetów zostanie wykorzystany do promocji naszego projektu – zarówno w internecie, w tradycyjnych mediach, jak i bezpośrednio na ulicach naszego miasta, w tym też z wykorzystaniem Volvo B10MA.


Szczegółowe, bieżące informacje dotyczące działań Stowarzyszenia znajdują się na profilu na portalu Facebook – https://www.facebook.com/STMKM oraz na stronie stowarzyszenia – https://www.stmkm.szczecin.pl

Liczymy na Państwa Wsparcie!

STMKM