Obchody 20 lat Ikarusów w Szczecinie

IJak to Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej
oraz SPA „Dąbie”
z a p r a s z a l i     n a

Obchody 20 lat Ikarusów
w Szczecinie

w dniu 24 marca 2001 r.

W tym dniu na linii 66 pojawił się Ikarus 280 nr 255 z 1983 roku. Wystrojony był on na tę okoliczność girlandami kwiatów i okolicznościowym napisem. Zjawiając się na przystanku o godzinie 10.40 wywołał swoim widokiem wielkie poruszenie.
W autobusie było można obejrzeć wystawę dotyczącą historii szczecińskich autobusów ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów marki IKARUS 280.
„Nasi” rozdawali jadącym ulotki z opisem historii autobusów marki Ikarus.
Na ostatnim kółku znaleźli nas 3 panowie z „Renomy”. Stanowczo zażądali od nas biletów. W zamian stanowczo zostali zaproszeni do wstąpienia do naszego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej. – Nastąpiła wtedy grzecznościowa wymiana not i trzej panowie zacieśnili stosunki z ww. Towarzystwem.
O 13.30, po zajechamiu na pętlę na os. Bukowym, w błyskawiczmym tempie autobus został rozebrany z kwiatków, baloników, napisów i tablic. Postanowiono przejść się piechotą na przyszłą zajezdnię tramwajową w Kijewie. (Tam w przyszłości mają nocować tramwaje szybkobieżne). Poszliśmy po torach kolejowych przez straszne wygwizdowo. Po prawej las, a w dali… pole. Znaleźliśmy małą zaciszną kotlinkę i przy pomocy wyćwiczonego w spartańskich warunkach kolegi Olafa, rozpaliliśmy grilla. Panie przygotowały „herbatę”, a panowie wyciągnęli z plecaków wałówkę. Rozpoczęła się impreza ze śpiewem i tańcem. Wspominano czasy szkolne, wojskowe i te z zamierzchłej przeszłości. Jak zimna temperatura zaczęła nam doskwierać zaczęliśmy zbierać się do wymarszu. W drodze powrotnej szukaliśmy wiosny ale tylko kilka krzaków z młodymi listkami musiało nam wystarczyć.

Teraz czekamy na następną imprezę! Też w tym samym towarzystwie – a może nawet większym!
ZAPRASZAMY!!!!

Tekst: Ela Szczerska
Foto: Tomasz Tokarzewski