Osiągnęliśmy 12 tysięcy złotych na zrzutce!

Wiele się u nas ostatnio dzieje. Już niedługo poznacie efekty naszych mozolnych starań. Przede wszystkim musimy się pochwalić przed Wami, że powoli, małymi kroczkami zbliżamy się do kompleksowego remontu blacharskiego naszego Autosana H9-35.

Na naszej zbiórce kończymy właśnie zbierać pieniądze na uszczelki do okien i gumy profilowe, które znajdują się pod listwami zdobiącymi Autosana. Dokonaliśmy już pierwszych zamówień. Są to głównie dorobione na zamówienie profile gumowe pod listwy, a także uszczelki klap i te z okolic nadkoli (zaznaczone dokładniej na zdjęciach numerkami 1, 2 i 3). Na tą chwilę wydaliśmy na to 4 000 zł.


W zeszłym tygodniu dokonaliśmy próbnej wymiany jednej z uszczelek okna bocznego (nie byliśmy pewni czy towar dostępny jako uniwersalna uszczelka do okien w starych pojazdach będzie pasować). Na szczęcie udało nam się całkiem zgrabnie tego dokonać, co nas bardzo ucieszyło, bo koszt nowych uszczelek na wszystkie boczne okna zamknie się w około 1 500 zł. Podobną operację chcemy w najbliższym czasie wykonać z jedną uszczelką okienka w drzwiach autobusu, która najprawdopodobniej też będzie pasować, co pozwoli ograniczyć koszty związane z dorabianiem gum na zamówienie. To mało nie kosztuje nie mało – już się o tym przekonaliśmy. Jeżeli wymiana się powiedzie, to koszt wszystkich prac przy okienkach szacujemy na 1 000 zł.


Na nasze nieszczęście ceny galopują do przodu. Wszystkie materiały bardzo mocno drożeją i już w tej chwili wiemy, że zakładany ponad rok temu budżet 12 000 zł zostanie znacząco przekroczony. Do pełni „uszczelkowego” szczęścia brakuje nam jeszcze pionowych uszczelek w drzwiach, uszczelek okien dwóch szyberdachów oraz uszczelek okien przednich i tylnych. Wszystkie wymienione w ostatnim zdaniu pozycje wiążą się z kosztochłonną doróbką nietypowych uszczelek. Dlatego też z dniem dzisiejszym zwiększamy kwotę zbiórki do 22 000 zł, jednocześnie ruszając z kolejną edycją licytacji fantów w zamian za dobrowolne wpłaty na nasze konto zrzutkowe.

https://zrzutka.pl/z/stmkm